*Zdjęcia poglądowe. Sprzedaż pojazdów planowana jest na październik 2020 r.

 

PRZEGLĄD

 

Zaprojektowany na nadchodzącą dekadę

Nowy Fiat 500 «la Prima» to konstrukcja na całkowicie nowej platformie. Zastosowane rozwiązania zapewnią zasięg i bardziej emocjonującą jazdę w cyklu miejskim w porównaniu do swoich poprzedników. Tryb szybkiego ładowania Fast Charge i dedykowana ładowarka Wallbox do użytku w domu będą wyposażeniem standardowym.

Cykl miejski do 400 km: Ponad 320 km zasięgu wg normy WLTP

Tryb Sherpa: Pomoże Ci dotrzeć do celu

Szybka ładowarka: Całodniowa jazda samochodem po 5 minutach ładowania (50 km)

Wallbox 500 w zestawie: Do wygodnego ładowania w domu

 

*Homologacja WLTP: dane dotyczące zasięgu elektrycznego samochodu są orientacyjne i zostały określone zgodnie z metodologią WLTP. Orientacyjne wartości mogą różnić się od oficjalnych danych. W codziennym użytkowaniu dane mogą się różnić i zależą od różnych czynników zewnętrznych oraz konfiguracji pojazdu: stylu jazdy, charakterystyki trasy, temperatury zewnętrznej, ogrzewania / klimatyzacji czy stanu akumulatora.  

 

Nowoczesny samochód miejski

Nowy model Fiata 500 «la Prima» będzie pierwszym samochodem miejskim, który zapewni Ci autonomiczną jazdę na poziomie 2. Będzie mógł autonomicznie przyspieszać, hamować, utrzymywać Cię na pasie ruchu, czytać znaki drogowe i sugerować odpowiednie dostosowanie prędkości. Jego systemy będą także zwracać uwagę na pieszych i rowerzystów dzięki widokowi „Drone View” 360°.

 

Piękno każdego dnia

Nowy Fiat 500 «la Prima» będzie szerszy, dłuższy, a jego rozstaw kół zostanie zwiększony. Dzięki nieskazitelnemu wzornictwu, wyłącznie niezbędnym przyciskom i czystym liniom wnętrze nowego Fiata 500 będzie piękniejsze niż kiedykolwiek.

 

FUNKCJE ELEKTRYCZNE

Stworzony dla miasta

Zasięg samochodu, który wynosi nawet do 320km* pozwoli Ci na spokojne wypełnianie Twoich codziennych obowiązków - dojazd do pracy, na siłownię oraz powrót do domu. Nadchodzący Fiat 500 «la Prima», może być szybko naładowany z gniazdka o mocy 85 kW. Umożliwia to całodzienną jazdę samochodem (50km) dzięki 5-minutowemu ładowaniu. Kierowca będzie mógł wybrać „Tryb Sherpa” -  inteligentną konfigurację jazdy, która przejmuje kontrolę nad samochodem. Tryb ten pozwala oszczędzić energię dokładnie obliczając jak dotrzeć do miejsca docelowego, optymalizując parametry samochodu np. ładowarkę samochodową, klimatyzację, limit prędkości i przyspieszenie.

 

*Homologacja WLTP: dane dotyczące zasięgu elektrycznego samochodu są orientacyjne i zostały określone zgodnie z metodologią WLTP. Orientacyjne wartości mogą różnić się od oficjalnych danych. W codziennym użytkowaniu dane mogą się różnić i zależą od różnych czynników zewnętrznych oraz konfiguracji pojazdu: stylu jazdy, charakterystyki trasy, temperatury zewnętrznej, ogrzewania / klimatyzacji czy stanu akumulatora.  

 

Tryb zasięgu

Nowy Fiat 500 «la Prima» będzie jednym z pierwszych samochodów, który zaoferuje nowe wrażenia z jazdy za pomocą jednego pedału zarówno do przyspieszania, jak i zwalniania. Za każdym razem, gdy kierowca zdejmuje nogę z gazu, samochód zwalnia, a następnie przekształca odzyskaną energię kinetyczną w energię elektryczną i ładuje nią akumulator.

 

Dla łatwego ładowania w domu

Ekskluzywna ładowarka Wallbox 500 z kablem w Mode 3 zostanie dołączona do wyposażenia auta, tak aby móc stworzyć własną stację ładowania w domu. Wszystko w technologii Plug & Play.

TECHNOLOGIA

Co-driver

Nowy Fiat 500 «la Prima» będzie pierwszym małym samochodem, który wprowadzi autonomiczną jazdę Poziomu 2, co oznacza większe bezpieczeństwo podczas jazdy w mieście. Po pierwsze, samochód odczyta znaki drogowe i zasugeruje, jaką prędkość należy utrzymać na danej drodze. Następnie, po ustawieniu prędkości i odległości za pomocą przycisków sterowania kierownicy, system autonomicznie utrzyma odległość od poprzedzającego Cię pojazdu (przy prędkości powyżej 30 km/h), utrzyma Cię na środku pasa (przy prędkości powyżej 60 km/h) i zatrzyma się, gdy sytuacja na drodze będzie tego wymagać.

 

Łatwiejsze parkowanie

Podczas manewrowania z małą prędkością nie będziesz już narażony na przypadkową kolizję. Poniżej prędkości 13 km/h sensory parkowania 360° z 11 czujnikami umieszczonymi na przedniej, bocznej i tylnej części  nadwozia nowej 500 «la Prima» wykryją przeszkodę wokół pojazdu i powiadomią kierowcę o bliskości obiektu.

 

Najnowocześniejsze systemy pomocy

Nowy Fiat 500 «la Prima» automatycznie hamuje, starając się uniknąć kolizji z poprzedzającym pojazdem, pieszym lub rowerzystą.

Pomoże Ci uniknąć nieświadomego przekraczania linii pasa ruchu. System wykryje, że pojazd nieumyślnie zjeżdża z pasa, ostrzega kierowcę za pomocą sygnału wizualnego, dźwiękowego i dotykowego w postaci wibracji kierownicy, abyś mógł powrócić bezpieczne na swój tor jazdy. 

W przypadku poważnego wypadku powodującego uruchomienie i wybuch poduszek powietrznych, Fiat 500 «la Prima» automatycznie wykona połączenie alarmowe na nr 112 z dedykowanego systemu pokładowego.

ŁĄCZNOŚĆ

Zupełnie nowy system Cinerama Infotainment nowego Fiata 500 «la Prima» z jasnym 10,25-calowym wyświetlaczem zawsze będzie dla Ciebie widoczny. Ultraszybkie parowanie Bluetooth połączy wszystkie smartfony w samochodzie w czasie krótszym niż 5 sekund.  Ponadto interfejs z konfigurowalnym wyświetlaczem sprawi, że Twój system audio-nawigacyjny będzie łatwy w obsłudze i zawsze dostępny. Nowy Fiat 500 «la Prima» będzie również wyposażony w bezprzewodową ładowarkę.

 

Bezprzewodowy Apple CarPlay

Podłącz iPhone'a do 10.25-calowgo wyświetlacza Uconnect™ i kontroluj system Apple CarPlay za pośrednictwem asystenta głosowego Siri lub ekranu dotykowego. Możesz uzyskiwać wskazówki, wykonywać połączenia, wysyłać i odbierać wiadomości, a także słuchać muzyki, audiobooków lub podcastów cały czas utrzymując uwagę na drodze.

Kliknij tutaj, aby poznać kompatybilne urządzenia. (https://www.apple.com/pl/ios/carplay/) CarPlay, iPhone i Siri są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Apple Inc.

 

Android Auto™

Nowy Fiat 500 «la Prima» jest kompatybilny z Android Auto™.

Kliknij tutaj, aby poznać kompatybilne urządzenia. (https://www.android.com/intl/en_nz/auto/)

 

Twój 500 w Twoim smartfonie

Nowy Fiat 500 «la Prima» zapewnia pełny i najnowocześniejszy zestaw funkcji łączności, zarówno wewnątrz samochodu jak i poza nim, w tym także zupełnie nową aplikację mobilną.

Dzięki aplikacji „Fiat all-in” będziesz mógł zarządzać nowym 500 «la Prima» w dowolnym miejscu i czasie. 

DESIGN

Inspirująca zmiana od 1957

Pierwsza generacja dała ludziom mobilność i wolność. Kolejna zmieniła samochody miejskie w źródło zabawy i przyjemności. Trzecia generacja Fiata 500 oferuje zupełnie nowe doznania.

 

Wygląd zewnętrzny

Naturalna paleta: We wnętrzu nowego Fiata 500 «la Prima» piękno spotyka się z funkcjonalnością. Trzy nowe odcienie lakieru inspirowane są barwami natury: ZIELONY OCEAN, NIEBIESKI CELESTIAL, SZARY MINERAL.

Dziedzictwo ikony stylu: Dolce vita i wiatr we włosach w pierwszym 4-osobowym kabriolecie elektrycznym. Hołd dla 120-letniej historii marki stanowi zupełnie nowy rozkładany dach nawiązujący do monogramu Fiata.

Rzut światła na przyszłość: Światła LED zapewnią Ci wyraźniejszą perspektywę na drodze  komponując się idealnie z odnowionym, ale zawsze rozpoznawalnym wyglądem Fiata 500.

Od przeszłości do przyszłości: Boczne kierunkowskazy LED zostały zainspirowane stylem Fiata 500 z 1957roku. Historyczny detal, który oddaje tego samego ducha, który zainspirował naszą przeszłość i wiedzie nas w przyszłość.

 

Wnętrze

Przestronne wnętrze: Szerszy, dłuższy, wygodniejszy. Także Twoje bagaże będą miały więcej przestrzeni niż kiedykolwiek. Nowy model 500 «la Prima» wyposażyliśmy w nowe schowki z uchwytem na smartfona i chowanym uchwytem na kubki.

Materiały jutra: Materiały wykorzystane do wykończenia wnętrza nowego samochodu dobraliśmy tak, aby podążać w duchu odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Ikoniczny znaczek: Dedykowane logo z klasyczną plakietką Fiata 500 wzbogaca świetnie wyglądającą kierownicę, której kształt nawiązuje do podstawowego dwuramiennego stylu Fiata 500 z 1957 roku.

Wygoda w drodze do innowacji: Nowe fotele Fiata 500 «la Prima» w pełni regulowane (6-stopniowa regulacja), podgrzewane, z wytłoczonym monogramem Fiata są jeszcze bardziej dopasowane do kierowcy i pasażerów.  

*Zdjęcia poglądowe. Sprzedaż pojazdów planowana jest na październik 2020 r.

-->